- Nyrenoverat badrum!
- Renoveringschans
- Vackra tidstypiska detaljer
- Solsäker balkong
- Bra planlösning
- Stabil förening med låg belåning + kvarvarande hyresrätt
- Nära kommunikationer
- Trevliga grönområden
På uppdrag av Brf Ryttartorpet 4 välkomnas ni till denna trivsamma och välplanerade bostad med tidstypiska detaljer bevarade som vittnar om byggnadsåret 1939! Denna trivsamma lägenhet om 53 kvm och 3rok ligger endast fem minuter från Abrahamsbergs t-bana och lämpar sig perfekt för den lilla familjen eller paret som vill ha arbetsrum/gästrum. Här finner vi en unik chans att sätta sin egen prägel på kök och ytskikt medans badrummet är helt nyrenoverat. Området bjuder på härlig kombination av rogivande lugn samtidigt som närheten till T-banan och stadens puls ger boendet det bästa av två världar. Högt i tak och vackra golv. Lägenheten disponeras med fördel som 3rok med två bra sovrum alternativt som en social 2rok med stort rymligt kök.
Brf Ryttartorpet 4 är en stabil förening med en välskött fastighet. Föreningens belåning är låg och man har dessutom kvarvarande hyresrätter som dold tillgång. Föreningen planerar för elbilsladdare och huserar två garageplatser och tre parkeringsplatser.
Lägenheten är belägen i populära Abrahamsberg med dess centrum med bl a ICA-mataffär, småbutiker, stort nytt gym, caféer, pizzeria, sushi och T-bana som snabbt och smidigt tar er till city på ca 18 minuter. Nära även till Lillsjöns grönområde med härlig natur och avkopplande motionsslingor.
Välkommen att kontakta ansvarig mäklare Daniel Fredricson på mail eller telefon för mer information om försäljningen!