Välkommen till denna välrenoverade, välplanerade och vackra enplansvilla med allt du kan önska, och lite till! Här bor du bekvämt i ett gediget tegelhus med valmat tak, smakfullt inrett och med en planlösning som verkligen tar vara på varje kvadratmeter.
Husets hjärta är det snygga och centralt placerade köket som smälter samman med vardagsrummet i en luftig, öppen planlösning – perfekt för både vardagsliv och sociala tillställningar. Här finns tre rymliga sovrum med praktiska skjutgarderober samt ett extra rum som passar utmärkt som kontor eller gästrum.
Badrummet är helkaklat och erbjuder både dusch och badkar, och dessutom finns en nyrenoverad bastu som en lyxig detalj för avkoppling året om. Separat WC och en praktisk klädkammare i anslutning till entrén ger extra funktionalitet.
Tvättstugan är rejäl och har både groventré, generös arbetsbänk och goda förvaringsmöjligheter. Det vidbyggda garaget ger plats för både bil och förvaring, medan det inglasade uterummet med golvvärme förlänger utesäsongen rejält. Härifrån når du även ett trivsamt altandäck och den lummiga trädgården – en perfekt plats för sommarens alla stunder.
Uppvärmning sker via fjärrvärme i kombination med braskamin och luftvärmepump. Dessutom har solceller med ett tillhörande batteri om hela 18 kWh installerats (gjordes så sent som juni 2026 vilket medför att effekten av dessa fortfarande inte syns på driftkostnaderna vilka avser år 2025), vilket bidrar till en effektiv energianvändning och kan hjälpa till att hålla nere hushållets kostnader.
Kort sagt: Ett välbyggt, funktionellt och charmigt hem där varje detalj är genomtänkt. Varmt välkommen!

































