Välkommen till Rangmora 18, Här finner ni en fin villa för den större familjen som gillar utrymme, natur och att sätta guldkant på tillvaron.
På nedre plan finner ni ett trevligt kök med bra förvaring, kyl och frys, integrerad diskmaskin, diskbänk med ho, stenbänkskiva, samt en köksö med både extra arbetsyta och socialt häng. Köket är i öppen planlösning tillsammans med matplats och vardagsrum, här ifrån ser du braskaminen som står i hjärtat av denna sociala yta av huset. På denna våning finns även tre sovrum varav ett har klädkammare, badrum och gäst wc. Från både sovrum och vardagsrummet kommer du ut på den generösa altanen, där det finns plats både för matbord och loungegrupp, intill altanen finns ett utekök med bra arbetsyta.
En trappa upp finner ni ett allrum med stort ljusinsläpp, två sovrum vara ett med klädkammare och utgång till balkongen. Duschrummet är helkaklat i en ljusgrå ton med golvvärme. Här uppe finns inte mindre än fyra kattvindar att ha förvaring i.
Tomten ligger väl skyddat och är en trevlig trädgårdstomt, med mycket gräsytor, här det finns mycket plast för lek i både lekstuga, sandlåda och klätterställning. På baksidan av huset finns en odlingsdel samt fruktträd. I hörnan av tomten finns en SPA-avdelning, har ni förutom SPA-bad och vedeldad bastu, relaxavdelning både ute och inne vilket innebär god möjlighet att använda året om, sommartid är utedelen omsluten av rankor med vindruvor.
Här har du skogen och naturen runt hörnet. Badplats med strand och brygga vid Largen. Gångavstånd till IP och utegymmet, utanför tomten har du elljusspåret som du både kan promenera, springa och cykla i.
Rangmora ligger i Riala, hit tar ni er enkelt från Stockholm och Norrtälje. Goda pendlingsmöjligheter från Ledinge trafikplats som ligger ca 10 min bort längst med E18. I Riala finns två förskolor, samt dagmammor och skola F-6. Har finner ni ett rikt föreningsliv. I Bergshamra finns närmaste ICA, pizzeria samt vårdcentral, här finns även en F-9 skola.